Slovo předsedy FK Kunštát Františka Tenory

Na začátku jara jistě nemůže chybět slovo prezidenta FK Kunštát pana Františka Tenory. Dozvíte se v něm, jak fungovaly oddíly FK Kunštát a Žijeme Hrou v zimním období. Jaký byl rozsah fotbalových a dalších sportovních aktivit. Nebo o návratu Vladana Horáka do struktur našich oddílů.

Dlouhá zima je za námi a dnešním dnem také končí zimní přípravné období a začíná jarní část sezóny 2018/2019. Všichni se jistě na fotbal těšíme a o to víc nás mrzí, že se mezi diváky nebudeme již potkávat s Pepou Vaněrkou a Františkem Vosouchem, kteří nás, dá se říci nečekaně v zimě opustili.

Chtěl bych poděkovat všem trenérům v FK Kunštát i Žijeme Hrou, od předpřípravek až po muže, za jejich práci přes zimní přestávku. Vy co sledujete naše stránky a facebook jistě vnímáte to množství akcí a zápasů, které naše týmy během pauzy zvládnou.

Nejsou to jenom zápasy a turnaje, ale i různá soustředění a speciální tréninky. Uspořádali jsme v prosinci také 5. ročník charitativního turnaje Žijeme Hrou, kde se nám podařilo sdružit prostředky v částce 95.000 Kč. Ty jsme použily na podporu zdravotně postižených dětí.

Zorganizovali jsme několik společných návštěv v boskovických lázních, které měly naši členové a jejich rodiny zdarma. Dojednali jsme zlevněné lyžování v Hodoníně u Kunštátu, probíhala hodina tělocviku navíc pro všechny děti v ZŠ Kunštát.

Naplno jsme využívali možnosti kunštátské i lysické haly a nové haly ve Svitávce k pořádání turnajů mládeže. Již tradicí jsou naše účasti mládežnických týmů na umělé trávě v hale v brněnském Tréninkovém centru mládeže. Jsou to desítky a stovky hodin, které tým našich trenérů věnuje rozvoji mladých hráčů.

O složení kádru mužů a průběhu přípravy zde již informoval hlavní trenér Vladan Horák. Bylo by složité zde vysvětlovat situaci, která nastala ve fotbalové asociaci. Výsledkem je ale to, že jsme využili možnosti angažovat Vladana dá se říci 100% v našich oddílech. Jeho hlavním úkolem je příprava mužů FK Kunštát, ale současně bude pracovat jako šéftrenér mládeže v Žijeme Hrou.

Bohužel se nám nevyhnula zranění, to už ale k fotbalu patří a já věřím, že ti hráči, kteří dnes k utkání nastoupí, odvedou kvalitní výkony a prodají tréninkovou dřinu ze zimní přípravy.

Vás diváky bych chtěl přivítat a poděkovat Vám za vaši přízeň a podporu.

V případě, že máte zítra volno, můžete navštívit na hřišti v Lysicích utkání Krajského přeboru dorostu Žijeme Hrou/FK Kunštát - ČAFC Židenice. Starší dorost začíná 12.45 hod., pokračuje mladší dorost v 15.00.

František Tenora - předseda FK Kunštát a člen výkonného výboru Žijeme Hrou.

Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29