Hodnocení podzimu s předsedou Františkem Tenorou

Za fotbalovým podzimem:

Koncem října a začátkem listopadu skončily mistrovské soutěže týmům FK Kunštát i mládežnickým celkům hrajícím pod hlavičkou ŽIJEME HROU.

Zde je malé shrnutí toho , jak se nám dařilo :

A tým
Muži A přezimují na pátém místě tabulky druhé nejvyšší soutěže Jihomoravského kraje I.A třídy se ziskem 26ti bodů, v těsném závěsu za celky na 1. - 4. místě. Nedaří se nám dávat góly a naše postavení nám pomáhá udržet kvalitní obrana z nejlepším hráčem podzimu – brankářem Loukotou. Polovinu zápasů jsem odehráli s nulou a obdržených deset gólů je skvělou vizitkou. Kunštát se od vstupu do I.A prezentuje kvalitní a propracovanou zimní přípravou a ta se odráží v jarní části soutěže, která bývá lepší té podzimní. Chtěl bych poděkovat našim hráčům za odpracovaný podzim a na jaře se budeme jistě rvát o příčky vyšší. Věřím tomu, že je to v našich silách, kádr nám zůstane pohromadě, postupně se zapojí další mladí hráči a na jaře se můžeme těšit opět na kvalitní kopanou.

B tým
B tým se také pohybuje v horních patrech tabulky III. třídy okresu Blansko. Přezimuje na třetím místě tabulky v těsném závěsu za Svitávkou. Boj o druhé místo bude hlavním úkolem pro jarní část soutěže.To by nám za určitých okolností zajistilo postup do nejvyšší okresní soutěže, což je náš cíl.

Mládež – Jihomoravský kraj si již pomalu zvykl na to, že řekne -li se ŽIJEME HROU znamená to kvalitní mládežnickou kopanou z Kunštátska a Lysicka. V současné době se již blížíme číslu 200 členů ve věku 4 – 18 let.

Dorost
Dorost postoupil do nejvyšší krajské soutěže Krajského přeboru, což znamená, že máme dorost mladší a starší. Starší dorostenci,i když většina našich hráčů jsou věkem ještě dorostenci mladší, statečně bojují o každý bod a věříme, že se v soutěži zachrání a v dalších létech prodají nasbírané zkušenosti a budou patřit do horní poloviny tabulky. Mladší dorostenci se pohybují ve středu tabulky a výrazně pomáhají svým starším kolegům.

Žáci
V současné době máme 2 týmy mladších žáků a jeden tým žáků starších v I. třídě kajského přeboru. Po odchodu velice silného ročníku 2003 do mladšího dorostu jsme měli trošku obavy, jak se jejich nástupci vyrovnají s novým prostředím. Zde musím poděkovat trenérům, kteří dokázali hráče připravit na novou soutěž a naše týmy patří opět k tomu lepšímu co v soutěžích hraje. Ve všech kategoriích se pohybujeme v horních patrech tabulky.

Přípravky
Špička okresu v mladší i starší přípravce to jsou týmy ŽIJEME HROU, Boskovic, Letovic a Blanska. Zápasy těchto týmů mají náboj malých derby. Mezi těmito týmy a zbytkem okresu je již velký rozdíl. Je to samozřejmě dáno i velikostí základny. Umístění v tabulce není až tak důležité, jde nám především o získání herních návyků a radost ze hry. Naše starší přípravka se letos probojovala jako jediná z okresu BLANSKO přes základní kolo do dalších bojů v Ondrášovce cupu. Zde jsme například narazili na týmy Třebíče, Slovácka, Zbrojovky a Znojma. Tato mužstva již byla nad naše síly, ale ostudu jsem neudělali a pro kluky to byl velký zážitek. O přípravky se stará hlavně Miloš Šmerda, který má v Kunštátě na starosti i předpřípravku.

O tom, že práci s mládeží neděláme vůbec zle svědčí i to, že naši hráči se objevují ve všech kategoriích výběrů okresu Blansko. A tak si jenom přejme, aby kluci vydrželi a časem se nám objevili i v mužské kategorii hráči, kteří procházejí nyní mládežnickými týmy. Nesmím zapomenout ani na dívky, protože i zde máme naše reprezentantky a to dokonce ve výběru Jihomoravského kraje.

Žijeme hrou to nejsou jen soutěže, ale organizujeme i prázdninové kempy, kterých se zúčastnilo letos v kategorii dorost, žáci, přípravky více jak 80 dětí. Přes zimu organizujeme pro děti plavání a řadu turnajů v hale v Kunštátě, v Lysicích a letos i v nové velké hale ve Svitávce. Většina turnajů je již obsazena až do jara. Pokračujeme také v kunštátské škole hodinou tělocviku navíc, kdy naši trenéři organizují pro všechny zájemce z řad žáků před vyučováním všeobecnou pohybovou průpravu zaměřenou nejen na fotbal.

I letos budeme pořádat charitativní turnaj v kopané, který se uskuteční 15.12. v Kunštátské sportovní hale. Představí se hráči Kunštátu, Olešnice, Drnovic, Lysic a Svitávky všech kategorií a samozřejmě i hosté. Přijďte se na turnaj podívat, je to vždy dobrá vizitka sportu. Letos se uskuteční již 5.ročník. V minulém roce jsme vybrali více jak 40 tisíc korun, které jsme rozdělili nemocným dětem.

Nejen fotbalem živ je člověk – nedá mně to abych se nezmínil i o našich dalších aktivitách, řekněme budovatelských. Podařilo se nám udělat velký kus práce. Na pronajatém hřišti v Lysicích jsme vyměnili sítě, zgenerálkovali trávník. V Kunštátě jsem dokázali natřít celou tribunu, provést letní regenerační údržbu trávníku a především z vyřazené umělky ze Zbrojovky si vybudovat malé mobilní osvětlené tréninkové hřiště, které již slouží všem kategoriím. Samozřejmě potřebovali bychom hřiště větší, lepší, kvalitnější – bohužel jsme omezeni místem a především podpora této myšlenky není v našem regionu taková jak bychom si asi zasloužili. A tak s povzdechem hledíme z našeho kopečku do Boskovic a Blanska, kde mají podmínky nesrovnatelně lepší, ale musíme věřit, že i u nás bude možná jednou líp.

Možná vnímáte některé zprávy z prostředí fotbalu. Bohužel někteří lidé na nejvyšších postech fotbalové asociace povýšili svoje ambice a zisk nad práci ve prospěch této krásné hry. My stojíme na straně lidí, kteří chtějí český fotbal změnit k lepšímu a kteří vidí budoucnost v podpoře mládeže a ve vrácení dobrého jména hře, která se jmenuje fotbal.

A závěrem – poděkování všem – hráčům a hráčkám, trenérům, funkcionářům, všem kteří nás podporují a i Vám divákům, bez kterých by fotbal nebyl fotbalem. Pěkný konec roku 2018, zdraví a nashledanou na jaře v roce 2019.

Tenora František – jménem FK KUNŠTÁT a ŽIJEME HROU.

Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18