Splnili jsme plán, ale herně je co zlepšovat, říká trenér A týmu Ondřej Hruška

Po podzimní části A skupiny I. A třídy zaujali fotbalisté Kunštátu tradiční pozice. Přezimují na páté příčce tabulky s bilancí pěti výher, pěti remíz a tří porážek. „Asi tak jsme si to před startem představovali,“ ohlíží se za uplynulým půlrokem hrající trenér Ondřej Hruška.

Přavažuje v hodnocení podzimní části spokojenost?
To určitě ne. Z praktického hlediska máme dvacet bodů, což byla naše hranice k tomu, abychom přezimovali relativně v klidu. Díváme se spíš na předvedenou hru a ta optimální v závěru podzimu rozhodně nebyla.

Ve kterých zápasech jste body ztratili zbytečně a kterých si naopak nejvíc ceníte?
Body jsme ztratili hlavně v domácích zápasech. S Příměticemi jsme vedli 2:0 a jen jsme remizovali. No a ještě větší ztráta je s posledními Šlapanicemi, kdy jsme si v závěru nechali vyrovnat na 1:1. Zato dost bodů jsme přivezli z venkovních zápasů. Asi nejvíce si ceníme zápasu v Miroslavi, kde jsme vyhráli v dost oslabené sestavě.

V čem jste byli silní, v čem naopak byly slabiny mužstva?
Oproti minulé sezoně dostáváme hodně branek. Na začátku podzimu jsme měli katastrofální vstupy do zápasů. Byli jsme schopní inkasovat v prvních minutách. Paradoxně jsme tyto zápasy dokázali otočit během dvaceti minut a vyhrát. Pro diváky je to atraktivní, ale klinická smrt pro trenéry obou mužstev.

Jak se změnilo se mužstvo od minulé sezony?
Tým zůstal v podstatě stejný. Roman Zeman se vrátil do Ráječka. Kádr doplnili dva kluci, co vyšli z dorostu - Marek Nečas, Dalibor Hanák.

Prosadili se mladí hráči?
Docela jsem se těšil, až áčko doplní Nečas. Odehrál dvanáct zápasů a splnil přesně to, co se od něho čekalo. Navíc k nám přišel Hanák. Toho bohužel přibrzdila zranění, ale jinak ukázal, že je to velký příslib do budoucna.

V čem je úskalí pozice hrajícího trenéra? Jak například reagují „podřízení“ spoluhráči, když uděláte nějakou chybu?
Úskalí vidím snad úplně ve všem. Hrát a trénovat se prostě nedá, je to aktuálně stále náš největší problém. Reakce hráčů jsou různé, spíš podle věku. Víťa Boček se mnou hraje od žáků, ten mi řekne všechno. Naopak Nečas a Hanák mi začali vykat, což mě dost urazilo.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník, co bude obsahovat a jsou v ní nějaké novinky?
Teď si dvakrát týdně zahrajeme v hale fotbálek. Přípravu zahájíme někdy v druhém týdnu v lednu. V únoru pojedeme na soustředění do Bystřice. Bude to celkem klasika, z těch lepších soupeřů budeme hrát s Bystřicí nad Pernštejnem a Novou Vsí, což jsou týmy župního přeboru Vysočiny.

Přepokládáte změny v kádru nebo doplnění mužstva?
V hledáčku máme jednoho až dva staronové hráče. Uvidíme, co se podaří. Jinak chceme tým udržet pohromadě.

První dvě příčky tabulky jsou asi zadány, ale neláká vás bronzová pozice? Kam až může toto mužstvo dosáhnout?
Především musíme udělat kvalitní zimní přípravu, herně se posunout a odstranit nedostatky známé z podzimní části. Když toto zvládneme, určitě se to projeví i na výsledcích.

I. A třída – sk. A
Pořadí po podzimní části:

5. FK Kunštát 13 5 5 3 27:27 20
Doma
6. FK Kunštát 7 3 3 1 15:11 12
Venku
5. FK Kunštát 6 2 2 2 12:16 8

Střelci:
7 - Alois Zeman, 4 - Vítězslav Boček, Tomáš Adámek, 3 - Tomáš Gracias, 2 - Marek Štencl, Ondřej Španěl, Michal Skoček, 1 - Ondřej Ducháček, Dalibor Hanák.

Zdroj: https://blanensky.denik.cz/fotbal_region/splnili-jsme-plan-ale-herne-je-co-zlepsovat-rika-trener-fotbalistu-hruska-20171208.html

Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18