Na úvod sezony se Zastávkou vítězně!

V úvodním zápase nové sezony jsme se představili na hřišti Čechie Zastávka a zrovna se nejednalo o nějaký jednoduchý start do soutěže. S nadsázkou se dá říct, že podzimní sezona 2017/18 pro nás začala až v druhém poločase.

Ihned po úvodním hvizdu rozhodčího bylo mužstvo Zastávky lepším a aktivnějším týmem. Hýřili pohybem a k naší bráně se dostávali zejména dlouhými nakopávanými míči. Ve většině případů se dařilo stoperské dvojici Španěl Ducháček tyto nakopávané balony odvracet, ale zase jsme chyběli v prostorech, kde odražené míče končily a z toho pramenily šance domácích.

Domácí několikrát v úvodu zahrozili a vyústěním jejich tlaku byla nastřelená tyč. I když nám kombinace příliš nevycházela a náš pohyb připomínal toulání se po hřišti, i tak jsme dokázali zahrozit u domácí brány. Nejprve se zastřeloval Marek Štencl, ale rána mu nesedla, stejně tak Aloisi Zemanovi. Pak za to vzal Gracias s Bočkem, ale oba dva, domácí gólman Balcirčák, skvěle vychytal. Konec našim šancím v prvním poločase dal Michal Skoček, který si narazil s Graciasem a před vápnem vypálil tvrdou střelu, která se otřela o břevno.

Nicméně byli to domácí, kteří otevřeli gólový účet utkání. Po nesouladu v naší obraně jsme nabídli domácím rohový kop. Na něj si hlavou naskočil Strnad a nedal Loukotovi šanci - 1:0. Než jsme si stačili o uplynulém momentu popovídat, ihned po naší rozehrávce a ztrátě ve středu hřiště, domácí za necelou minutu vstřelili druhý gól – 2:0. Zbytek poločasu se dohrával nervózně a bylo důležité, abychom již neinkasovali a o přestávce se vzpamatovali.

A to se povedlo!

V kabině probíhala klidná komunikace. Urovnali jsme si myšlenky a do druhého poločasu nastoupili v jiném rozestavení a s Ondrou Hruškou na štítovém záložníkovi.

A opět jsme se přesvědčili, jak rozdílné dokážou být oba poločasy. Rychlá kombinace, náběhové situace a centry do vápna – to vše se nám začalo dařit. Ve 48. minutě sehrálo duo Zeman – Boček roh, kde si po ostrém centru vybral, jinak výborně chytající Balcirčák, slabou chvilku a centr jen srazil vedle sebe, kde stál nachystaný Tomáš Gracias a snížil na 1:2. V aktivitě jsme nepolevovali. V 60. minutě po kombinaci na naší pravé straně Tomáš Adámek nacentroval do pokutového území, kam si seběhl Boček a lehce centr před domácím brankářem tečoval – 2:2. A aby se to hezky rýmovalo, hned za pět minut přišel opět z pravé strany prudký centr, na který si naběhl Michal Skoček a tvrdou hlavičkou vsítil vítězný gól – 2:3!

V aktivitě jsme nepolevovali. Do šancí se dostal Marek Štencl, který v souboji s domácím stoperem vybojoval míč a ocitl se sám před brankářem, kterého posadil „na bobek“. Kromě jej ale obstřelil i bránu. Alois Zeman prudce hlavičkoval, ale vedle brány. Ondra Španěl po rohu, opět vedle. A tak se ke slovu dostávali zase domácí. Jejich závěrečný tlak vyústil v několik standartních situací.  S tou největší si ale spolehlivě chytající Ivo Loukota, trochu netradičně - hokejově, poradil a my mohli slavit nesnadné a vybojované vítězství.

TJ Čechie Zastávka – FK Kunštát 2:3 (2:0)

Góly: 36. Strnad, 37. Nešpůrek – 48.Gracias, 60. Boček, 65. Skoček

Sestava Kunštátu: Loukota – Nečas, Španěl, Ducháček, Skoček – Bednář D. (46. Hruška), Adámek, Zeman, Gracias, Boček (Horák O.) - Štencl

Počet návštěv: 270747
Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14