Nadále budeme dávat šanci mladým, říká trenér fotbalistů Kunštátu Ondřej Hruška

Kunštát /ROZHOVOR/ – Třetí v tabulce, čtvrtí v okrese. Tuto visačku si do nové sezony ponesou fotbalisté Kunštátu. Přípravu absolvují na hřišti v Lysicích a bronz v I. A třídě budou obhajovat s minimálními změnami v kádru. „Žádné zbrojení se v Kunštátě nechystá,“ ujistil hrající trenér Ondřej Hruška.

Jsou v letní přípravě nějaké nové prvky?
Letos máme poprvé k dispozici na celé léto kvalitní hřiště v Lysicích a nemusíme se ničím omezovat. Jinak zůstává osvědčený model. Budeme trénovat a odehrajeme zde všechna přátelská utkání. Soustředění neplánujeme, ale předpokládám vyšší tréninkovou zátěž během jednoho víkendu.

Jistě se chystají změny v kádru?
Chceme udržet kádr pohromadě a doplnit ho o tři mladé hráče. Konkrétně můžeme mluvit pouze o Nečasovi z vlastního dorostu, další jména jsou v jednání.

Vraťme se k úspěšné minulé sezoně. Co vás přivedlo na třetí místo a v čem naopak byly slabiny mužstva?
Slabinou mužstva na podzim byl úzký kádr. Ten se nám přes zimu podařilo částečně doplnit. Naštěstí se nám vyhýbala zranění. Dost bodů jsme získali z venkovních zápasů, kde jsme vycházeli hlavně z organizované defenzívy vedené brankářem Ivo Loukotou. Slabinou je i nadále realizační tým. Pro novou sezonu musíme najít k A týmu hlavního trenéra, který by s mužstvem více koncepčně pracoval. Vést tým z trávníku není ideální.

S jakými cíli jste šli do soutěže?
Především před rokem byly změny v týmu celkem zásadní. Odešlo poměrně dost hráčů a hlavní trenér Horák začal trénovat ve Zbrojovce. Cílem bylo nemít záchranářské starosti. Proto byl záměr, co nejrychleji uhrát potřebných třicet bodů. Nakonec z toho bylo druhé nejlepší umístění v I. A třídě. Před tím jsme jednou byli druzí. Při hodnocení sezóny vyjádřil pan Tenora, předseda našeho klubu a hlavní sponzor, spokojenost.

Dostali příležitost mladí hráči, třeba i dorostenci?
Minulý rok doplnili kádr dva hráči z dorostu. Během roku nastupovali do základní sestavy další hráči, kteří byli věkem ještě dorostenci. Celkem máme v základní sestavě pravidelně pět až šest fotbalistů mladších dvaceti let. Dorost se umístil pouze o skóre na čtvrtém místě v kraji. Dorostenci pravidelně doplňovali kádr A i B mužstva. Cílem bylo dát mladým hráčům co největší herní příležitost, zejména poté co byla sezona rozhodnutá.

Kdy jste měl na jaře po zápase největší radost a naopak kdy jste byl nejvíce zklamán?
Asi nejlepší zápas jsme na jaře hráli s Líšní, paradoxně to byl jediný, který jsme doma prohráli. Podle mého názoru ale měl nejlepší úroveň. Herně jsme propadli ve dvou zápasech, a to na podzim v Miroslavi a na jaře v Dobšicích.

Po třetím místě asi leckdo v Kunštátě očekává útok na postup do krajského přeboru. Bude to vaším cílem?
V přípravě pravidelně hráváme s Ráječkem, v sezoně měly parametry mužstev z krajského přeboru týmy Líšně a Svratky Brno. Z těchto zápasů mohu usoudit, že herně ještě hodně zaostáváme. Chceme doplnit kádr zejména o kluky kolem devatenácti let, žádné zbrojení se v Kunštátě nechystá.

FK Kunštát Sezona 2016–2017
I. A třída – sk. A: 3. místo
Základní kádr (nejvíce startů): Ivo Loukota – Roman Zeman, Ondřej Španěl, Ondřej Ducháček, Tomáš Videman, Michal Skoček, David Bednář, Alois Zeman, Tomáš Adámek, Tomáš Gracias, Vítězslav Boček, Marek Štencl.
Kanonýr: T. Gracias.
Předseda a sekretář klubu: František Tenora.
Trenér: Ondřej Hruška.
Asistent: Petr Loukota.

Letní přípravná utkání:Sobota 22. 7. Kunštát – Kobeřice (18.00)
Sobota 29. 7. Kunštát – Medlánky (18.00)
Sobota 5. 8. Kunštát – Rájec-Jestřebí/Babice n. S.
Vše v Lysicích.

Zdroj: http://blanensky.denik.cz/fotbal_region/nadale-budeme-davat-sanci-mladym-rika-trener-fotbalistu-kunstatu-ondrej-hruska-20170722.html

Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29