Kunštátská stopa na mezinárodním turnaji!

V uplynulém víkendu probíhal v Praze mezinárodní turnaj hráčů, narozených v roce 2001, tedy 16-ti letých fotbalistů. Jedním z účastníků velmi sledovaného turnaje, byli i dorostenci Zbrojovky Brno, pod vedením bývalého trenéra Kunštátu a stále ještě aktivního hráče - Vladana Horáka. Uvádíme krátký report z průběhu turnaje, kde mladý tým nasbíral nejen cenné zkušenosti, ale zahrál si proti soupeřům na špičkové úrovni.

Turnaj byl opravdu hvězdně obsazen. Na hřišti se to hemžilo například nadějemi Arsenalu Londýn, Atlética Madrid, Borussie Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Porto nebo dokonce mexickým Chivas Guadalajara či japonským týmem Avispa Fukuoka.

V pátečních zápasech Brňané vydolovali nakonec tři body. Těsně prohráli s mexickým celkem Chivas Guadalajara a německou Borussií Dortmund (oba 0:1), pražskou Bohemku pak porazili 2:1. Oba góly vsítil Vorlický.

Brňané zahájili sobotní program odpoledne utkání s Paris Saint-Germain. O těsné a cenné výhře 1:0 rozhodl Lukáš Vorlický. "Po kombinační akci zakončoval do prázdné brány. Soupeř byl fantastický na míči, my měli výborný presink a nebezpečný přechod do útoku. Celkově bylo k vidění výborné utkání," komentovali přímo z Prahy trenéři Horák a Toman.

V dalším duelu narazila Zbrojovka na Spartu, tentokrát podlehla 0:2. "Tonda Svoboda nastřelil břevno, Denis Purrini neproměnil penaltu. Sparta byla při řešení herních situací koncentrovanější a to rozhodlo," doplnili trenéři.

V duelu s Arsenalem potřebovali Zbrojováci zvítězit, aby se dostali do elitní osmičky. Začátek jim nevyšel, na gól soupeře ale odpověděli Šimon Žalud a Lukáš Vorlický. S ohledem na ostatní výsledky zajistila výhra 2:1 nakonec sedmou příčku.

Z tuzemských celků se kromě Zbrojovky probojovala mezi elitní osmičku jen Slavia, a to z páté příčky. Souhrnné tabulce vévodilo Porto, za Atléticem se seřadila japonská Fukuoka, mexická Guadalajara, šestý Midtjylland a osmá Borussia. Celky od pátého do osmého místa získaly shodně devět bodů, o bodík zpět je devátý Arsenal a mezi elitu se neprobil ani pařížský celek.

Ve čtvrtfinále tak na Zbrojovku čekalo dosud neporažené Atlético Madrid, to ale bylo nad síly brněnským mladíků a prohráli 0:3..

Nakonec se Zbrojovka Brno utkala o 7. sedmé místo opět s Borussí Dortmund, které podlehla 1:2 a skončila na konečném osmém místě.

Ve finále se nakonec utkaly týmy FC Porto a Avispa Fukuoky, kdy na penalty byli šťastnější hráči portugalského FC Porto.

"Naše působení na turnaji hodnotíme jako velmi úspěšné. Ve všech utkáních se nám podařilo prezentovat herním stylem s jasně danými principy v duchu klubové filozofie. Naši hraci ukázali, ze jsou v porovnani se zahranicnim fotbalem konkurence schopni. Z českých týmů pouze my a Slavie jsme se podívali do finálové osmičlenne skupiny. V utkanich s Dortmundem, Arsenal, PSG, Atleticem a dalšími jsme získali cenné zkušenosti a poznatky o fotbalu v této kategorii" uvedl trenér Vladan Horák.
Lukáš Vorlický - 5 gólů - nejlepší střelec turnaje.

Výsledky:

Zdroj: www.fczbrno.cz, SMS komunikace s Vladanem Horákem