A tým otočil vývoj utkání a porazil Zastávku

v 19. kole 1.A třídy skupiny A, bylo naší povinností potvrdit tři body z venkovního utkání v Kuřimi.

Za tímto cílem jsme si šli hned od začátku. A to zásluhou okamžitého napadání při úvodní rozehrávce našeho soupeře. Do agresivního presinku se pustil Marek Štencl, míč vybojoval a v samostatném nájezdu obešel golmana Zastávky a uklidil míč do brány. Paradoxně jsme z toho byli asi více překvapeni my, než soupeř a i přes jednogólové vedení, jsme nebyli schopni dostat klid na naše kopačky. To znamenalo v šestnácté minutě vyrovnání. Hosté po vhazování autu v levé straně na naší polovině přesunuli hru před naši bránu a pohotovou kombinací se ocitl zastávecký Nešpůrek tváří v tvář Ivovi a s přehledem proměnil. Během prvního poločasu se nám nepodařil vytvořit soustavný tlak. Standatních situací a rohů, jsme ale měli možnost zahrávat dost. Z jedné takové situace se ocitl Španěl, který odražený míč napálil vedle brány. Dále se do šance dostávali Štencl nebo Alois Zeman, ale míč se jim do brány dopravit nepodařilo. A tak udeřilo na druhé straně. Pět minut před koncem poločasu měla Zastávka možnost rozehrávat standartní situaci ze strany hřiště. Na centrovaný míč si vyskočil Ivo Loukota, ale při zákroku byl lehce atakován a tak míč propadl až na zadní tyč, kde trefil Oprchala do stehna a odrazil se do brány.

V poločasové přestávce jsme byli trenérem Hruškou nabádáni hlavně k trpělivosti. A to se nám vyplatilo. Na levé straně dostal Boček míč až k vápnu hostí a po kombinaci se Štenclem a Graciasem, posledně jmenovaný vyrovnal přízemní střelou k tyči. V následných minutách se nám oproti prvnímu poločasu dařilo kombinovat a držet míč na svých kopačkách a postupně si vytvářet další šance. Za krátko po vyrovnávající brance, přišla výborná kolmá přihrávka od Aloise Zemana směrem na Bočka, který v samostatném nájezdu přehodil vybíhajícího brankáře a vrátil nám vedení v zápase. Po chvíli se předvedl Roman Zeman tvrdou ranou, která šla ale doprostřed brány a brankář ji stačil jen vyrazit na roh. Zastávečtí ale zbraně neskládali a hnali se do útoku. Střídali přechod na naši polovinu buď kombinací, kterou vedl zkušený Nešpůrek nebo dlouhými nakopávanými míči, se kterými si ale naše stoperská dvojice Ducháček Španěl, dokázala poradit. Jako dobrý tah se ukázalo střídání v bratrské dvojice Bednářů. Místo mladšího Davida, přišel na plac starší Zdeněk a hned za dvě minuty pobytu na hřišti svým prudkým centrem nadělal brankáři hostí takové problémy, že ten si míč jen stačil srazit do vlastní šibenice a stanovil tak konečné skóre.

FK Kunštát - Čechie Zastávka  4:2 (1:2)

Góly: 1. Štencl, 59. Gracias, 63. Boček, 80. Bednář Z. - 16. Nešpůrek, 40. Oprchal

Sestava: Loukota I.- Videman, Španěl, Ducháček (71.Hruška), Zeman R. - Adámek(K) - Boček (88. Horák Vlastislav), Zeman A., Gracias, Bednář D. (78. Bednář Z.) - Štencl

Posledních 30 dnů: 1085 | Posledních 7 dnů: 240 | Poslední den: 16