Jistá domácí výhra

První domácí utkání proti houževnatému soupeři ze Znojma, se nám vydařilo jak výsledkově, tak i herně. V týdnu jsme se měli konečně možnost seznámit s domácím hřištěm a vzhledem k tomu, že se do něj ještě nedalo příliš zasáhnout, tréninková jednotka nám přišla vhod a my si mohli pomalu zvykat na úskalí jarních trávníků.

Znojmo jsme na podzim poznali, jako sympatického fotbalového soupeře a oba zápasy byly velmi podobné, co se týče herního projevu, resp. stejné, co se týče výsledku. Sestava se oproti utkání v Hrušovanech lehce změnila. Na postu defenzivního středového záložníka nastoupil Ondřej Hruška a na levé straně zálohy se objevil David Bednář. Začátek zápasu byl vyrovnaný, zejména my se poznávali v novém složení, ale postupně se nám dařilo dobře kombinovat a dostávat se do hry. To se vyplatilo v 21.minutě, kdy došlo na souhru tří Tomášů, kdy první s druhým, tedy Adámek s Videmanem, pohledně zakombinovali před vápnem hostí a když už to vypadalo, že druhý jmenovaný akci zakončí, ještě předložil pocukrovanou nahrávku třetímu z Tomášů - Graciasovi a ten už do sítě míč dopravil 1:0. První poločas jsme kontrolovali a kromě nedorozumnění Romana Zemana s druhým stoperem Ondrem Španělem, se směrem k naší bráně nic zajímavého nedělo. Na druhé straně jsme těžili z aktivity Tomáše Videmana, který v utkání neúnavně motal kilometry podél pravé lajny. Postupně spolupracoval s Adámkem a Štenclem, kde je zdatně doplňoval Gracias. Po další souhře a přenesení hry z levé strany do pravé, se v šanci ocitl Tomáš Gracias, který trefil oblouk držáku sítě v pravé šibenici, bohužel pro nás, z vnější strany.

Druhý poločas nám nabídl trochu jinou úroveň utkání. Hra se lehce přitvrdila, což pocítil Markem Štencl, kdy při dorážení soupeře dostal rukou do obličeje a musel být oštřen s krvácejícím nosem. I obraz hry se změnil a v první části jsme měli mnohem více ze hry a dostávali se do zakončení. Povedeným trestňákem se blýskl Ondra Španěl, s jehož střelou z pětatřiceti metrů měl golman hostí velké problémy a se štěstím vyrazil na roh. Mnohem častěji jsme se dostávali do střelby, štěstí pokoušel Skoček, který těsně minul pravou tyč nebo Adámek, který ale bránu netrefil. Postupem času bylo potřeba pojistit výsledek druhým gólem a tlak se stupňoval. Naše agresivnější hra a větší touha za gólem měla za následek druhý rozražený nos, tentokráte Tomáše Graciase, ale oba kluci s pocuchanými čichovými ústroji zápas statečně dohráli. Naše hra gradovala kolem sedmdesáté minuty. V 72. minutě byla možnost zahrávat rohový kop. Do hlavičkového souboje se dostal Skoček a přetáhlý roh vrátil do prostoru penalty, kde se ve skupině několika hráčů dobře orientoval Španěl a náš stoper podtrhl svůj jistý výkon na postu stopera tak, jak ho známe mnohem lépe, tedy vstřelením gólu 2:0. Hra se z naší strany uklidnila a nerozhodil nás ani obdržený gól, který ale nemohl být uznán, pro správně odmávaný ofsajd. Do konce zápasu se nic zajímavého neudálo a my si v klidu pohlídali dvoubrankové vedení.

FK Kunštát - FK Znojmo 2:0 (1:0)

Branky: 21.Gracias, 72. Španěl

Sestava: Loukota - Skoček (81.Nečas), Zeman R., Španěl, Prudil - Hruška (67.Ducháček) - Bednář D (84.Boček)., Adámek (C), Gracias, Videman - Štencl

Počet návštěv: 270733
Posledních 30 dnů: 1212 | Posledních 7 dnů: 252 | Poslední den: 18