V Hrušovanech bez bodu

První utkání jarní části sezony nás dnes čekalo v Hrušovanech nad Jevišovkou, kde bylo počasí o poznání dál, než u nás na severu a proto se zápas mohl hrát na přírodní trávě. Pravdou je, že jsme se na živém trávníku objevili tento rok poprvé a i když byl slušně připraven, bylo poznat, že nás míč moc neposlouchal a odskakoval, bohužel na úkor naší kombinační hře.

Už od začátku bylo jasné, že nám domácí nedají nic zadarmo a hned na nás vyrukovali vysokým presinkem. Ale byli jsme to my, kdo jako první zahrozili. V 7. minutě zahrával Alois Zeman roh, kdy se následně k míči dostal Ondřej Španěl, ale z poza vápna bránu netrefil. Hra byla ze strany soupeře jednoduchá s nakopávanými míči, naše mužstvo se snažilo o kombinační hru, což se nám s obtížemi dařilo. Hlavně z pravé strany, kde operovala nová akvizice Roman Zeman, a ve spolupráci s Tomášem Videmanem, se jim několikrát podařilo dostat k centru, ale bez úspěchu.

V 17. minutě jsme měli možnost zahrávat standartní situaci z pravé strany, ale Ondra Španěl místo centru volil překvapivě střelu, bohužel trefil jen boční síť. Z našeho několikaminutového tlaku vznikla naše největší šance zápasu, kdy se po kombinaci s Aloisem Zemanem dostal do zakončení Marek Štencl, ale domácí gólman Svatuška ho vychytal. Od té doby náš tlak povolil, což se projevilo hned na druhé straně, kdy byl hráč domácích faulován. K míči se postavil zkušený Zdeněk Matoušek, na poprvé však z pětatřiceti metrů trefil Michala Skočka ve zdi do ruky. Standartní situace tedy pokračovala, ale o deset metrů blíž Loukotovy brány. Standartku zahrával opět Matoušek, který už donutil Iva Loukotu k výbornému zákroku, kdy míč vyrazil do strany, ale naším nedůrazem se míč na několikrát do vápna vrátil a snad napotřetí už ho hrušovanský Sovka do naší sítě uklidil. - 0:1 Do konce prvního poločasu bylo utkání vyrovnané, plné osobních soubojů a bez vyložených šancí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s touhou otočit vývoj utkání co nejdříve v náš prospěch. V úvodu druhé půle na nás sice domácí opět vyrukovali s presinkem a snahou vytvořit na naši obrannou čtveřici tlak, aby nebyla možná kombinace s naší středovou řadou. Chvíli se jim to dařilo, a to mělo za následek naši ztrátu ve středu hřiště a rychlé přečíslení soupeře, ale jejich kontr skončil před naším pokutovým územím. Postupně se obraz hry měnil a my postupně tlačili Hrušovany k jejich vápnu. Ze strany tak postupně hrozil Skoček, který zatáhl míč, ale jeho centr nenašel žádného jeho spoluhráče a z druhé strany Roman Zeman, který se po obejití dvou protihráčů tlačil do vápna, ale chyběl mu krok, aby mohl předložit míč Tomáši Adámkovi do šance.

Následně jsme měli možnost kopat standartku, ze zhruba pětadvaceti metrů, ale Alois Zeman trefil jen zeď. Náš tlak se stupňoval, ale k ohrožení branky domácích to nevedlo. Z ojedinělých útoků ale hrozili domácí, kdy z ideální vzdálenosti 18 metrů zahrával opět Matoušek trestňák, ale tentokrát trefil jen zeď. Po následné situaci se dostal do úprku Alois Zeman, nicméně domácí hru přerušili za cenu žluté karty.

Od té doby se hrálo téměř na bránu domácích, ale bez kýženého efektu. Nebyli jsme schopni dostávat míč do stran, kde byla možnost hrozit centry do vápna, kde jsme se pohybovali v dostatečném počtu. Hra se měnila spíše v boj a ztrácela na kvalitě. Do konce zápasu jsme už nebyli schopni překonat soupeřův hluboký blok a ohrozit Svatuškovu bránu.

TJ Hrušovany nad Jevišovkou – FK Kunštát  1:0 (1:0)

Branka: 21.min Sovka

Sestava Kunštátu:

Loukota - Zeman R., Gracias, Ducháček, Prudil - Adámek (K) – Videman (78. Bednář D), Španěl, Zeman A., Skoček - Štencl

Připraveni na střídačce: Horák O., Komárek, Bednář D., Hruška

Příští týden nás čeká první domácí utkání s FK Znojmo, v neděli 2.4.2017 v 15:30.

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29