FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým: Kunštát - Žebětín 0:2

Po sedmi měsících padl A tým Kunštátu na domácím hřišti. Od 21. minuty jsme se Žebětínem prohrávali 0:1. Další šance hostů kryl vynikající Loukota v brance. Druhý poločas si náš tým vytvořil tlak, který vyústil v 65. minutě faulem v pokutovém území na Bočka. V klíčovém momentu utkání se proti umístěné penaltě Adámka zaskvěl pohotovým zákrokem brankář Hradec a poradil si i s následnou dorážkou. Žebětín svoji výhru pečetil v 83. minutě gólem do otevřené domácí obrany.

FK Kunštát - SK Žebětín 0:2

Sestava Kunštátu: Loukota I. - Blažek (78. Bednář R.), Gracias (38. Vorlický J. ml.), Ducháček, Prudil, Bednář D. (46. Horák), Adámek, Boček, Stehlík, Štencl (60. Vichta), Vorlický J. st.

"Za poslední čtyři týdny jsme odehráli 7 mistrovských utkání (5 soutěžních + 2 pohárová). Pro mužstvo na neprofesionální úrovni je to až příliš. Při takovém vytížení logicky přicházela zranění, mimo hru bylo v dubnu 10 hráčů kádru (sezóna předčasně skončila pro Ondřeje Hrušku, kterého do hry už nepustí poraněná záda).

Zatím co týmy z krajského přeboru některé klíčové hráče v poháru šetří, my proti Bosonohám postavili to nejsilnější, co jsme aktuálně měli. Po Bohunicích a Ráječku jsme pro naše fanoušky chtěli další výhru nad klubem, který hraje o soutěž výš. Pro hráče i realizační tým jsou to velké zkušenosti. Uvidíme, jak budeme o krajském poháru přemýšlet v příští sezóně.

Neměli jsme prostor odpočnout si a zregenerovat. Proti Žebětínu nastoupila více než polovina se sebezapřením. Mrzí mě opětovné zranění Tomáše Graciase, kterého jsme museli vystřídat už v prvním poločase.

Kdybychom dnes proměnili penaltu, věřím, že by to výsledkově dopadlo jinak. Ale Žebětín hrál poctivě a zejména za výkon v první polovině si vítězství zasloužil.

Naši hráči nezapomněli hrát fotbal, potřebují čas, aby doléčili svá zranění. Pokud jsme měli dostatek prostoru připravit se, dokázali jsme porazit týmy jako Tišnov nebo Kuřim." Vladan Horák