Áčko bod ze Zbýšova

Věděli jsme, že nás ve Zbýšově nečeká lehké utkání. Rozhodně jsme se nijak neuchlácholili tím, že soupeř je aktuálně na posledním místě tabulky. Všichni víme, že v této soutěži nejde podcenit žádný tým.

Sice jsme v úvodu nastřelili břevno, ale v dalších minutách byli nebezpečnější domácí. Ve 20. minutě zahrávali zbýšovští po faulu Adamce standardku z poloviny hřiště. Díky naší nedůslednosti umístil domácí hráč míč přesně k tyči. 1:0. Po obdržené brance jsme opět drželi míč, paradoxně hru jsme pod kontrolou neměli. Dokázala to 24. minuta, kdy našim obráncům utekl útočník Zbýšova. V zápase nás podržel Ivo, který perfektním zákrokem vytěsnil míč mimo. A do třetice na malém vápnu odkopával do bezpečí Ducháček po střele domácího fotbalisty.

V dalším průběhu jsme se usadili na polovině soupeře. Chyběl nám ale klid. Naše akce končili okolo šestnáctky, když už jsme se dostali dovnitř, nebyli jsme důrazní a nebyli tam v potřebném počtu. Do poločasu se nám nakonec podařilo srovnat. Adamec po průniku středem hřiště přihrál Prudilovi, ten prodloužil na Miholu a náš útočník přes bránící hráče z hranice šestnáctky mířil přesně k tyči. 1:1.

Očekával jsem, že hráči Zbýšova budou chtít po průběhu první pětačtyřicetiminutovky hrát na vítězství. Domácí ale na jakékoliv útočení absolutně rezignovali a úporně bránili remízu. Mohli jsme si pomoct standardkou. Španěl ani Preč po trestných kopech nemířili přesně. Kuda po rohu hlavou těsně minul. A propadlý míč na zadní tyči překvapil i Prudila, který šanci nevyužil. Z vysokého procenta držení míče jsme si v závěru nenachystali ani kvalitní centr ze strany, i když několik příležitostí k tomu bylo. Druhý poločas utekl strašně rychle, čistého času se nehrálo snad ani dvacet minut. Domácí nikam nespěchali a bodu se nakonec dočkali.

Ve Zbýšově nám dnes chyběla mnohem větší odvaha a kreativita v situacích 1 na 1. Chyběly momenty, kdy by to vzal někdo na sebe, i proto jsme se nedokázali prosadit v zahuštěném prostoru okolo šestnáctky soupeře. Potřebujeme teď bodovat naplno v domácím zápase s Tasovicemi, abychom mohli docenit bod ze Zbýšova...

Zbýšov – Kunštát 1:1 (1:1)
Branky: 39. Mihola

Sestava: Loukota I., Šafařík, Kuda, Ducháček, Prudil, Adamec, Preč, Španěl, Boček (49. Blaha), Stehlík (49. Adámek), Mihola

Počet návštěv: 270747
Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14