Áčko podlehlo Bořitovu

V Bořitově jsme se chtěli prezentovat stejným stylem jako v předchozím derby proti Boskovicím. V předzápasové přípravě jsme se zaměřili na to, abychom byli od úvodních minut v ofenzivě hodně agresivní. Vysokým napadáním jsme si chtěli vytvořit šance a jít do vedení. To první se povedlo, to druhé a důležitější ne. V úvodní patnáctiminutovce jsme měli tři dobré příležitosti. Břevno Tondy Preče a dvakrát prováhal zakončení Ondra Španěl. Ani domácí nebyli bez šance, Bořitov byl na rozdíl od nás ve 20. minutě úspěšný. Brance domácích předcházela naše velmi špatná činnost po ztrátě míče. Na polovině hřiště předvedli Bořitovští velmi dobrou přechodovou fázi. Na přihrávku Bezděka si naběhnul Míra Knies, sice netrefil ideálně, jeho pokus ale zapadnul do šibenice Ivovi branky. 1:0.

Už počtvrté v této sezóně jsme se na hřišti soupeře dostali do situace, kdy jsme prohrávali 1:0. Inkasovaná branka nás rozhodila. Byli jsme v herním útlumu. Nedařilo se v kombinaci, nefungovaly základní principy naší hry. Když jsme drželi míč nedokázali jsme si nachystat prostor pro kombinaci. Když jsme ho nedrželi, nezkrátili jsme hřiště. Po ztrátě míče pomalá reakce na další vývoj hry. Nedokázali jsme rychle měnit těžiště hry, nepoprali se o odražený míč…

Bořitovští byli ve výhodě. Nijak si nekomplikovali hru. Jednoduchou, přímočarou kombinací dostávali míče na hrotové hráče Bezděka a Němce. Ti uplatnili dostatek zkušeností a přehledu, dokázali se uvolnit a důrazně se natlačit do zakončení. Zde nás podržel Ivo.

Do druhého poločasu jsme uvažovali o změně rozestavení. Nakonec jsme nic nezměnili, i proto že Bořitov má fotbalisty, kteří dokáží zúročit brejkové situace. Po přestávce se soupeř zatáhnul, dobře bránil a trpělivě čekal na příležitost. Myslím, že jsme se ve druhé pětačtyřicetiminutovce zlepšili. I přesto, že nám toho spoustu nevyšlo. Mohli jsme vyrovnat. Hlavou i nohou zakončoval Ondra Španěl, skvělými zákroky se vyznamenal Švancara. V závěrečné dvacetiminutovce jsme hru úplně otevřeli a Bořitov měl možnosti z brejků. Ty ovšem domácí nevyužili. V 80. minutě mohl vyrovnat Erik Mihola, vybíhajícího Švancaru v šanci nepřehodil. Domácí pečetili vítězství v 91. minutě, kdy se z brejku prosadil Richtr.

V dnešním utkání byli Bořitovští mnohem důraznější v zakončení a to rozhodlo. Zatím co domácí se prosadili dvakrát, my jsme to tam prostě nedokázali dotlačit. Za týden přivítáme doma Moravskou Slavii Brno a žádný průměrný výkon nám na dobrý výsledek stačit nebude. Věřím, že se na zápas dobře připravíme. Náš tým má sílu, podobné utkání zvládnout…

Bořitov – Kunštát 2:0 (1:0)
Branky:

Sestava: Loukota I., Adamec, Kuda, Ducháček, Prudil, Blaha, Preč, Španěl, Boček, Mihola, Stehlík (75. Loukota O.)

Počet návštěv: 270847
Posledních 30 dnů: 1082 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 29